کد خبر: 9374
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
وحیدی

احمد وحیدی در بیست و چهارمین گردهمایی معاونان فرهنگی و اجتماعی فراجا، این نیرو را بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی در ایجاد نظم و امنیت توصیف و برخورد قاطع با زورگیری‌ها شد.

 احمد وحیدی وزیر کشور روز یکشنبه (ششم شهریور) در بیست و چهارمین گردهمایی معاونان فرهنگی و اجتماعی فراجا، این نیرو را بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی در ایجاد نظم و امنیت توصیف کرد.

وی گفت: اعتماد مردم به فراجا سرمایه اجتماعی بزرگی برای این نیرو است و بر پایه همین سرمایه اجتماعی، با زورگیری‌ها برخورد قاطع شود.

وحیدی مسائل اجتماعی را پیچیده دانست و تاکید کرد: شناخت این پدیده ها، از مسیر روند پژوهی و نگاه علمی باید انجام شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه «معاونت اجتماعی فراجا مسئولیت تعامل با مردم و شناخت نیازهای آنها را دارد»، افزود: شأن این معاونت شناخت عمیق نیازها و خواسته های جامعه متنوع و گسترده کشور است.

وحیدی به موضوع آسیب های اجتماعی در کشور به عنوان چالشی مهم اشاره کرد و گفت: معاونت اجتماعی فراجا به سهم خود در شناخت صحیح این آسیب های اجتماعی و اتخاذ راه حل های مناسب تلاش کند.

وزیر کشور با اشاره به مسئله حاشیه نشینی تشریح کرد: در سفرهای استانی همواره از مناطق حاشیه نشین بازدید داشته ام و باید بتوانیم معضلات این حوزه را با رویکرد جهادی و انقلابی مدیریت کنیم. مناطق حاشیه نشین مستعد آسیب های اجتماعی است و همه دستگاه‌ها در این حوزه بایستی به مسئولیت‌شان عمل کنند.

وی اظهار کرد: معاونت اجتماعی فراجا با داشتن نگاه اجتماعی، فرهنگی و هنجاری ظرفیت خوبی در ارائه راهکار عملیاتی برای حل مسائل حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی دارد.

وزیر کشور با بیان اینکه در دولت مردمی آیت الله رئیسی عزم و اراده قوی برای حل مساله حاشیه نشینی وجود دارد، افزود: براساس یک برنامه زمان بندی شده بایستی این چالش مهم را در کشور حل کنیم که به نوبه خود بر رشد و توسعه همه جانبه استان های کشور اثر مطلوب دارد. البته هم اکنون اقدامات خوبی در محلات کشور آغاز شده که تلاش داریم سرعت‌بخشی لازم را در این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته جهان، در سطح پایینی قرار دارد، تشریح کرد: نگاه دولت در جمهوری اسلامی ایران بر این مبناست که آسیب های اجتماعی کم نیز مهم است و نباید در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.

وزیر کشور با اشاره به طلاق و نزاع‌های خانوادگی گفت: در این خصوص بیش از هزار دایره اجتماعی برای کمک به تقویت نظام خانواده از سوی معاونت اجتماعی فراجا فعال است.

وحیدی در ارتباط با موضوع حجاب و عفاف هم با اشاره به نقش و جایگاه بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران شکوهمند دفاع مقدس، تاکید کرد: «جامعه و بانوان ایران به لحاظ عفاف و پایبندی به ارزش های دینی و اسلامی بی نظیرند»

وزیر کشور به اقدامات رژیم صهیونیستی و دشمنان علیه دستوراتی دینی اشاره کرد و گفت: با این حال، تلاش دشمن برای تضعیف حجاب، همچون گذشته محتوم به شکست است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =