کد خبر: 8421
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
کشور

وزیر کشور با رد شایعات مطرح شده درباره درگیری مرزی با طالبان گفت: امنیت بر مرزها حاکم است و مرزبانان اجازه دست‌اندازی به نقاط مرزی کشور را نمی‌دهند.

احمد وحیدی در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص امنیت مرزهای کشور اظهار داشت: سوءتفاهمی توسط مسئولان محلی طالبان درباره یک محدودوه مرزی ایجاد شده بود که تصور می‌کردند آن محله مربوط به افغانستان است.

وی افزود: در پی این اشتباه به آنها تذکر و به مقامات کابل هم اطلاع داده شد تا مرزبانان طالبان به حدود مرزی خود برگردند که این اقدام صورت گرفت اما بعد از مدتی دوباره بازگشت‌شان به این نقطه مرزی تکرار شد.

وزیر کشور تصریح کرد: خواسته ما از مسئولان طالبان این است که مسئولان محلی را توجیه کنند تا بی جهت حساسیت برانگیز نشود و اگر ابهامی هم وجود دارد باید با مرزبانان و در سطوح بالاتر مسئولان سیاسی ما مذاکره کنند تا ابهامات رفع شود؛ البته  قبول کردند این کار اتفاق بیفتد و قرار است هیأتی را هم برای این کار تعیین کنند.

وحیدی درباره تصویر منتشر شده از اعزام نیروهای نظامی و ارتش به مرز گفت: نیروهای مسلح همواره در آمادگی کامل برای دفاع از مرزها به سر می‌برند اما مرزبانان عزیز ما در نیروی انتظامی و ارتش هیچ‌گاه بر اساس سوء‌تفاهم‌ها اقدام نمی‌کنند و نسبت به حساسیت‌ها هوشیارند اما طالبان و هیأت حاکمه در کابل و هرات هم باید مراقبت کنند تا این اتفاق‌ها نیفتد.

وزیر کشور در واکنش به خبرنگاری که از او درباره تخلف یکی از استانداران برای تعیین جایزه جنجال برانگیز برای برندگان یک مسابقه دانش آموزی گفت: هیچ تخلفی از سوی استاندار ما انجام نشده و گزارشی از تخلفات استانداری هم دریافت نکرده‌ایم.

وی افزود: این استاندار برای افراد خلاق مسابقه‌ای طراحی کرد و یک مؤسسه خیریه‌ای هم پیشنهاد داد به برندگان این مسابقه هدیه بدهد که محقق نشد و در حقیقت هیاهو برای هیچ بود ولی استاندار هیچ تخلفی نکرده است.

وحیدی در ارتباط با پروژه ساخت کارخانه پتروشیمی میانکاله هم گفت: این پروژه بنا به دستور رئیس جمهور، تا نظر نهایی محیط زیست متوقف است.

رئیس شورای امنیت کشور درباره درخواست مجوز تعدادی از کارگران برای راهپیمایی در 11 اردیبهشت، روز جهانی کارگر، گفت: باید درخواست ارائه شده بررسی و متناسب با مقتضیات و شرایط تصمیم گیری شود و تاکنون مجوزی در این خصوص صادر نشده است.

وحیدی درباره اهمیت روز قدس هم گفت: همیشه لازم بوده حمایت خود را از فلسطین نشان دهیم و اکنون‌ که صهیونیست‌ها فشار مضاعفی به مردم فلسطین و مسجد الاقصی می‌آورند و تلاش در عادی‌سازی روابط با کشورها و دولت‌های به اصلاح اسلامی دارند، باید بیش از همیشه روز قدس گرامی داشته شود.

وی تلاش برخی کشورهای اسلامی منطقه برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در شرایطی که فلسطینی‌ها در وضعیت سختی به سر می‌برند را خجالت‌آور خواند و گفت: ان‌شاءالله همه در روز قدس با شکوه‌تر از همیشه به میدان خواهند آمد و الحمدلله از نظر کرونایی هم مشکلی نیست و این مراسم با رعایت شیوه‌نامه‌ها برگزار می‌شود و ملت ایران و همه ملل جهان بار دیگر حمایت قاطع خود را از فلسطین نشان خواهند داد.

رئیس شورای امنیت کشور در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران، شایعه انتصابش به دبیری شورای عالی امنیت ملی را رد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =