بندر

استفاده از فن آوری های هوشمندانه و کمک به شکل گیری کسب و کارهای دانش بنیان در صنعت حمل و نقل دریایی کشور به دلیل گستردگی دامنه فعالیت‌های دریایی و بندری و ضرورت فعالیت و ارائه خدمات منطبق با استانداردهای جهانی موضوعی مهم و قابل تامل است.

استفاده از فن آوری های هوشمندانه و کمک به شکل گیری کسب و کارهای دانش بنیان در صنعت حمل و نقل دریایی کشور به دلیل گستردگی دامنه فعالیت‌های دریایی و بندری و ضرورت فعالیت و ارائه خدمات منطبق با استانداردهای جهانی موضوعی مهم و قابل تامل می باشد.

طبیعتا تحقق و شکل گیری اقتصاد دانش بنیان در صنعت حمل و نقل دریایی کشور به دلیل اتکای  این صنعت به بخشهای فن آورانه از یک طرف و کارکرد خدماتی حمل و نقل دریایی در ساختار اقتصادی کشور؛ در گام اول موجب ایجاد اشتغال پایدار و نهایتا مسیر استفاده از دانش بومی و درون زا در این صنعت را در راستای انتخاب شعار سال هموار خواهد کرد.

ایمنی دریانوردی، نجات جان اشخاص در دریا، جلوگیری و مبارزه با آلودگی های نفتی، ایمنی کانالها و آبراهها، انجام عملیات مناسب تخلیه و بارگیری، مدیریت سیستم‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی و بندری بخشی از وظایف و مسئولیت‌های حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی می باشد.

در راستای اجرای بهتر وظایف و مسئولیت‌های حاکمیتی فوق استفاده از تکنولوژی های جدید در بهبود سیستم‌های مدیریت انرژی - طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز شبکه های ارتباطی بین کشتی‌ها - سیستم‌های GPS - روش‌های هیدروگرافی - طراحی و ساخت قطعات و سیستم‌های کنترلی تجهیزات دریایی و بندری - ساخت تجهیزات نجات جان اشخاص در دریا - وسایل کمک ناوبری - سیمیلاتورهای آموزشی -  طراحی ساخت و مدیریت و نگهداری کانتینرهای یخچالی - سامانه های مدیریت کالا و کانتینر - ارتباط‌های تجاری بر پایه تکنولوژی اطلاعات بخشی از نیازهای حوزه بندری و دریایی کشور می باشد.

 معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =