کد خبر: 6978
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
عین الهی

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: باید به زندگی با کرونا عادت کنیم و تاریخی برای پایان آن نمی‌توان تعیین کرد.

دکتر بهرام عین الهی در مراسم بزرگداشت دکتر محمد زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت با تبریک هفته وحدت گفت: ویروس دام در حال انتقال است و از بین نمی‌روند بلکه با واکسیناسیون در برابر آن مقاومت بدن ما بالا می‌رود.

وی ادامه داد: مژده ما به مردم آغاز نماز جمعه از این هفته است و امیدواریم به وضعیتی برسیم که بسیاری از این مراسم‌ها را برگزار کنیم.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز با رسیدن به میزان ۷۵میلیون دُز تزریق واکسن کرونا در کشور ، غربی ها شگفت زده شده اند.

عین اللهی افزود: با فوت حدود ۱۲۳ هزار نفر در کشور بر اثر ابتلا به کرونا ، ۱۲۳هزار خانواده عزادار شدند، در حالیکه در هشت سال دفاع مقدس حدود ۲۳۰ هزار نفر شهید شدند که این امر نشان دهنده عمق فاجعه شیوع کرونا بوده است.

وی گفت :کرونا نقاط ضعف و قوت های زیادی را نشان داد و تلاش های کادر سلامت در این فاجعه ،ماندگار شد.کشورهایی که ادعای تمدن دارند بیمارانشان روی زمین‌ ماند اما در ایران حداکثر ظرفیت ها در نظام سلامت و خارج از آن بکار گرفته شد. خدمات سرپایی، اجرای طرح شهید سلیمانی و …. حماسه بزرگ مقابله با کرونا را رقم زد.

دکتر عین الهی ادامه داد: در بیمارستان لبافی نژاد در موج پنجم با آن‌ حجم بیمار که تمام ۲۱ تخت بخش مراقبت های ویژه پر بود اما یک نفر بیمار روی زمین نماند.

وی با بیان اینکه فراموش نکنیم در موج پنجم کرونا روزانه ۷۰۰ مرگ و میر داشتیم گفت :کادر پزشکی ،ایثارگرانه نقش آفرید و تاریخ گواه این خدمات خواهد بود .

وزیر بهداشت : هر آنچه در مقام این شهید گفته شود، گواه ایثار این شهید نیست و همه فقدان این گونه مردان احساس می شود که بی ادعا برای رضای خدا کار می کردند.

وی ادامه‌داد: نسل جوان از این فداکاری الگو بگیرند و این یادمان و این نشان "سرو سفید" انتخاب بسیار ارزنده ای برای ماندگاری نام این شهید است.

وزیر بهداشت افزود : سرعت واکسیناسیون ما غربی ها را شگفت زده کرده و امروز به ۷۵میلیون دوز تزریق رسیده ایم .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =