کد خبر: 4901
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
بندر امام

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت توسعه بندرچابهار و فرآیندی که برای آن طی می شود، تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که از حداکثر ظرفیت ترانزیت بین کشورهای ساحلی اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان از طریق بندر چابهار بهره ببریم و هرگونه کرایه حمل کالا برای بندر چابهار رقابتی است.

«محمد راستاد» درباره تعرفه کرایه حمل در مسیر بندرچابهار و تشویق صاحبان کالا، گفت: کرایه‌های حمل برای بندر چابهار از نظر رقابتی بودن شرایط مناسبی را فراهم کرده است و در این راستا شاهد کاهش کرایه حمل کانتینر از به بندرچابهار هستیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی افزود: از آنجا که کرایه حمل کالا در مسیرهای دریایی تابع شرایط بازار و عرضه و تقاضا است، هیچ‌وقت در یک مسیر نمی‌توان گفت که قیمت حمل کالا ثابت می‌ماند؛ هر چه تقاضا بیشتر باشد و ظرفیت بیشتری هم وجود داشته باشد، طبیعتاً قیمت‌ها متعادل می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: اگر توازن بین عرضه و تقاضا وجود نداشته باشد، مطمئناً اختلالی درباره قیمت‌ها ایجاد می‌شود که امیدواریم کشتیرانی جمهوری اسلامی به عنوان ناوگان ملی به گونه‌ای عمل کند تا صاحبان کالا دغدغه‌ای از نظر کرایه حمل نداشته باشند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =