کد خبر: 7286
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
فاما

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با راه اندازی سرویس بانک اطلاعاتی مجرمان متواری هیچگونه خدماتی به مجرمان متواری ارائه نخواهد شد.

فی نیوز- از «مافا» قوه قضاییه، محمد کاظمی فرد در جلسه‌ای که با حضور سردار دولت خواه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی برگزار شد، افزود: در برخی از استان‌ها پرونده‌ها به صورت دستی و فیزیکی از کلانتری به دادسرا و یا بالعکس ارسال می‌شود که باید با تجهیز کلانتری یا دادسرا و آموزش‌های لازم این مشکل برطرف شود.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ادامه داد: ما یک بستر واحد در بحث ارتباط تصویری در سراسر دستگاه قضا ایجاد کرده ایم به طوری که ۷۰ درصد تحقیق از زندانی‌ها را در داخل زندان و به صورت مجازی انجام می‌شود که البته در برخی از استان‌ها با تجهیز اتاق قاضی و باجه زندان این عدد به ۹۴ درصد نیز می‌رسد و حتی بزودی ملاقات خانواده زندانی با زندانی نیز در این بستر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به سند تحول قضایی در بحث مجرمان متواری گفت: با همکاری ناجا تا پایان سال سرویس بانک اطلاعات مجرمان متواری راه اندازی خواهد شد تا از ارائه خدمات به این مجرمان جلوگیری شود.

کاظمی فرد با توجه به تاکید ریاست محترم قوه قضاییه در مورد اطلاع رسانی به افرادی که از کشور ممنوع الخروج می‌شوند افزود: در این زمینه نیز سرویسی ایجاد خواهد شد که به محض ممنوع الخروج شدن فرد با ارسال پیامک، این مهم به وی اطلاع داده شود.

در ادامه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی گفت: با توجه به همکاری و همدلی قوه قضاییه و نیروی انتظامی در زمینه الکترونیکی کردن خدمات، زیرساخت‌ها و زیربناهای خوبی ایجاد شده که با سرعت بخشیدن به کارها رضایت مردم را به دنبال خواهد داشت.

سردار دولت خواه افزود: در پروژه ارتباط بر خط الکترونیکی بین ناجا و قوه قضاییه، بیش از ۷۵۰ کلانتری متصل و بیش از ۱۰۰۰ مقر تجهیز شده است که امیدواریم با کمک مرکز آمار و فناوری اطلاعات مشکلاتی که در اجرای این طرح وجود دارد هرچه زودتر برطرف شود.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی با اشاره به ارتباط تصویری ایجاد شده بین قاضی و متهم افزود: ما برای انتقال متهم به دادگاه جهت بازجویی، چندین شهید فقط در خود تهران بزرگ داده ایم که با الکترونیکی و مجازی شدن این فرآیند از بسیاری خطرات و خسارات احتمالی جلوگیری خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =