کد خبر: 7218
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
کشور

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند پس از اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا دچار مشکل می‌شوند و باید تست‌های پی‌سی ‌آر منفی ارائه کنند.

احمد وحیدی درحاشیه نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: نشست امروز به مرور میزان دقت دستورالعمل‌های بهداشتی پس‌از اعمال مدیریت هوشمند اختصاص داشت.

وزیر کشور ادامه داد: برخی تلاش‌ها برای مقابله با طرح واکسیناسیون ملی انجام می‌شود که در نشست امروز مقرر شد نسبت به ضرورت‌های واکسیناسیون ملی در فضای مجازی و غیرمجازی بیشتر تبیین شود. تا بتوانیم ۲ دُز واکسن را سرعت ببخشیم چون بعد از شروع طرح مدیریت هوشمند کنترل کرونا کسانی که ۲ دُز واکسن را نزده باشند دچار مشکل می‌شوند. در غیر این‌صورت  باید تست‌های پی سی آر منفی دهند که برای آنها هزینه خواهد داشت. برای همین باید برای واکسیناسیون بیشتر، تلاش شود.

وحیدی درباره نشست صبح ستاد ملی مدیریت بحران و همچنین آخرین وضعیت استان هرمزگان پس از زلزله گفت: در بحث ستاد ملی مدیریت بحران قانونی داریم که براساس آن چند سند باید تهیه می‌شد. سند کاهش تلفات در امور سوانح، افزایش همدلی‌ ملی در عبور از سوانح، و بازتوانی بعد از سانحه، سه سندی است که پس تجمیع تا یک ماه آینده در ستاد قطعی می‌شود و در شورای ملی به تصویب می‌رسد.

وی گفت: زلزله هرمزگان در نشست ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران بررسی شد. البته به‌رغم شدت زمین لرزه هرمزگان، غیر از یک مورد خسارت انسانی نداشته‌ایم و خسارت‌های دیگر بیشتر ترک خوردگی در برخی مناطق مختلف و روستاها بود که این موارد برای رفع بحران پیش بینی شده است تا مشکلات مردم برطرف شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =