وحیدی

وزیر کشور با بیان اینکه آمریکا در موضوع توسعه قاچاق مواد مخدر متهم است، اما بازخواست هم نمی‌شود؛ گفت: ایران در جایگاه نخست مبارزه با مواد مخدر است.

احمد وحیدی در برنامه نشست موادمخدر، افزود: مبارزه با موادمخدر برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تقدیم ۳ هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز این اهمیت را چه در بعد جهانی و چه در سطح ملی نشان می‌دهد ضمن اینکه ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس جمهور و ۱۲ سازمان تشکیل می‌شود که نشان دهنده اهمیت جمهوری اسلامی ایران به این موضوع است.

وی گفت: این موضوع آنقدر برای ایران مهم است که از چند دهه گذشته تمام موازین حقوقی و شرعی خودش را برای مقابله با این بلای خانمانسوز به کار گرفت.

وحیدی افزود: البته اقتصاد موادمخدر نیز بر کسی پوشیده نیست و کسانی که از این اقتصاد منتفع می‌شوند به راحتی آن را کنار نخواهند گذاشت و در واقع جریان مافیایی یک اقتصاد پررونقی را از قبل آن کسب می‌کند بنابراین به راحتی از آن نمی‌گذرد.

وی ادامه داد: البته این جای سوال است بانک‌های جهانی که ادعای شفافیت می‌کنند مگر می‌شود درآمد حاصل از این اقتصاد پررونق در بانک‌ها نگهداری می‌شود، اما هیچ برخوردی با آن صورت نگیرد مگر اینکه کسانی که از این راه درآمد کسب می‌کنند درآمد حاصل از آن را به صورت دستی یا با گونی حمل کنند.

وزیر کشور افزود: طبیعی است که ما به این قضایا بدبین باشیم و این موضوع از انتقادهای جدی ماست پس این پول‌هایی که در داخل بانک‌های جهانی می‌چرخد و به راحتی دست به دست می‌شود چرا برخورد نمی‌شود؟

وحیدی گفت: امریکایی‌ها ۲۰ سال در افغانستان بودند و با تمام قدرت نظامی و امنیتی حضور داشتند و آخرین کشفیات ما هزار و ۱۷۰ تن مواد مخدر است، اما امریکایی‌ها که تا دو ماه پیش نیز در افغانستان حاکم بودند، چه طور زن و بچه را می‌کشتند، اما جلوی کشت موادمخدر را نگرفتند و همه این رشد تولید موادمخدر در افغانستان در دوران حضور امریکایی رخ داده به طوری که سی تا چهل برابر در مدت حضور آن‌ها در افغانستان رشد پیدا کرده است.

وی افزود: این‌ها متهم هستند، اما مورد بازخواست هم نمی‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =