کد خبر: 6882
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
فرزانگان

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات با اشاره به مزیت های برگزاری اکسپو 2020 دبی بیان کرد: اکسپو رویداد بزرگ فرهنگی، اقتصادی، گرشگری، هنری و آموزشی در بستر تجارت جهانی است.

فرشید فرزانگان افزود: همزمان با آغاز فعالیت غرفه ایران در این رویداد بزرگ جهانی در دبی با حضور 192 کشور، بازدید کنندگان استقبال خوبی از غرفه جمهوری اسلامی ایران داشتند و پاویون ایران در این نمایشگاه یکی از برترین پاویون از نظر معماری است.

وی به حجم تجارت ایران و امارات در ۶ ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال ایران با 5 میلیون و 800 هزار تن به ارزش 2 میلیارد و 200 میلیون دلار کالا به امارات صادر کرده است و واردات ایران از امارات نیز در این مدت 5 میلیون و 900 هزار تن به ارزش 7 میلیارد و 300 میلیون دلار بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات تاکید کرد: ما هم اکنون از امارات وارد کننده هستیم و اکسپو 2020 دبی فرصتی است تا بتوانیم تراز تجاری خود را با امارات متحده عربی مثبت تر کنیم و پیش بینی ما این است که پس از اکسپو  2020 دبی حجم تجارت بین دو کشور 25 درصد افزایش یابد.

فرزانگان با بیان اینکه برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ دبی می تواند در افزایش صادرات ایران به امارات بسیار تاثیرگذارباشد، گفت: انتظار ما از این رویداد بزرگ جهانی افزایش تولید، اشتغالزایی و صادرات ایران به بازارهای هدف و بهبود تراز تجاری ایران با کشور امارات متحده عربی است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات با بیان اینکه معماری پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی بسیار وزین طراحی و آماده شده است، گفت: تمام دستگاه های اجرایی و فعالان بخش خصوصی ظرفیت های تجاری و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در این رویداد جهانی در معرض بازدیدکنندگان قرار داده اند.

فرزانگان تاکید کرد: 14 دستگاه اجرایی از وزارتخانه ها و شرکت ها وظیفه تولید محتوا و عرضه توانمندیهای ایران را در اکسپو 2020 دبی بر عهده دارند و اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات نیز در این دوره مسئولیت اعزام هیات های تجاری ایران را با 3 مجری معتبر به عهده گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات بیان کرد: این اتاق برای حضور اکسپو 2020 دبی نرخ خدمات مشخصی را تعریف کرده است و همزمان با اعزام هیات های تجاری، نشست های تخصصی در پاویون ایران در این نمایشگاه برگزار می شود.

فرزانگان با بیان اینکه همزمان با عزیمت هیات های تجاری از ایران به دبی برگزاری کنفرانس ها، سمینارها ، میزگردها و همایش های مختلفی در دستور کار ما است و امیدواریم ماحصل برگزاری این نمایشگاه در دبی، افزایش تولیدو  صادرات محصولات ایرانی به کشورهای منطقه و همسایه باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات از برگزاری نشست مشترک تجار با ایرانیان مقیم امارات متحده عربی در اکسپو 2020 دبی خبرداد و گفت: انتظار داریم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب از این فرصت 6 ماهه برای توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری کشورمان به خوبی بهره برداری کنیم.

فزرانگان افزود: اکسپو 2020 دبی به مدت 6 ماه فعال خواهد بود و پیش بینی می شود که بین 25 تا 30 میلیون نفر از کشورهای مختلف جهان از این اکسپو بازدید کنند و این فرصتی است با عرضه برندهای ایرانی، بازدیدکنندگان در بازگشت به کشور خود، سفیران برندهای ایرانی باشند.

اکسپو۲۰۲۰ دبی از ۹ مهرماه سال جاری تا ۱۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ به مدت ۶ ماه فعال است و بخش خصوصی و دولتی ایران آخرین دستاوردها و توانمندهای خود را در این مدت در غرفه ۲۴۰۰ متر مربعی جمهوری اسلامی ایران در معرض بازدید کنندگان و علاقمندان قرار گرفته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =