شیرمردی

نظام جمهوری اسلامی از طریق رصد دقیق و تیز بینانه اطلاعاتی امنیتی متوجه شد که جمهوری باکو و ترکیه قصد دارند در پوشش رزمایش سه برادر ( جمهوری باکو، ترکیه، پاکستان) بزودی به استان سیونیک ارمنستان حمله کنند و آنرا تحت اشغال خود در آورند تا از این طریق به نخجوان وصل و ارتباط ایران را به شمال و قفقاز و در نهایت اروپا قطع کنند.

اردوغان با پیشکاری الهام علی‌اف درصدد است پیوند ایران و ارمنستان که دروازه‌ای به سوی اروپاست را قطع کند .

این روزها نوعثمانی‌گری خطرناکتر از سعودی‌گری است حتی طا لبان هم به ترکیه نزدیک‌تر شده‌اند تا عربستان و اسرائیل هم متوجه نقش ترکیه در تحدید ایران شده است

ایران  می‌خواهد از استراتژی هزار خنجر اسرائیل پیشگیری کند و می داند  گربه را باید دم حجله بکشد.

در نتیجه ترکیه با بلند توهم و  پروازیهائی که در منطقه دارد به دریای خزر متصل و از انرژی نفت و گاز آن استفاده و زمینه حضور ناتو در دریای خزر و تهدید مرزهای شمالی کشور هم اقدام کنند بعلاوه ارتباط زمینی چین و جاده ابریشم با غرب را از این طریق کنند.

اگر این اتفاق می افتاد ارتباط ایران از کریدور شمال جنوب و غرب به شرق خارج کاملا قطع می شد. ستون کشی سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی و سایر قوا با درک تهدید قطعی ابتدا به اسم رزمایش و سپس آمادگی برای حفاظت از مرزهای شمالی بوده و هست ایران نیروهایش را در طول مرز بخصوص نخجوان گسترش داده است این تحرکات باعث واکنش باکو و الهام علی اف شد.

ترکیه هم وزیر کشوربا سردار وحیدی تمای گرفت و گفتگو کردند(بخاطر حجم سنگین انتقالات و غافلگیر شدن از واکنس ایران) پهبادهای ترکیه نیز در مرز ایران و ترکیه برای زیرنظر گرفتن گسترش نیروهای نظامی ایران حضور پیدا کردند و گوشه ای از قدرت و توان دفاعی و تهاجمی ایران را مشاهده کردند احتمالا تا شش ماه آینده ایران اقدام به تاسیس جاده ای جدید در ارمنستان می کند تا نیازی به جاده آذربایجان باکو نباشد همچنین پایگاه نظامی دائمی برای محافظت از این جاده تاسیس خواهد شد ، ایران قوی تر هوشیارتر و بیدارتر از هر زمانی در صحنه می درخشد و هر کسی را یارای رویاروی نیست.

سید مهدی شیرمردی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =