اکسپو 2020 دبی

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونین وزارت صنعت، رئیس اتاق بازرگانی ایران، روسای اتاق بازرگانی استانها و صادر کنندگان ایرانی پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی رسماً افتتاح شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ایران مراسم گفت: توسعه صادرات و افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه از مهمترین اولویت های دولت سیزدهم است و بدون شک فعالیت پاویون ایران در اکسیو ۲۰۲۰ دبی در توسعه صادرات ایران نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

فاطمی امین گسترش روابط اقتصادی با کشورهای همسایه را از اولویت‌های ایران دانست و اکسپوی دبی را برای گسترش تعاملات ظرفیت ارزنده‌ای توصیف کرد.

«سید رضا فاطمی امین» از تمام دست اندرکاران آماده سازی پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو۲۰۲۰ دبی تقدیر کرد و گفت: دولت از هرگونه فعالیت های تجاری و توسعه صادرات کالاهای ایران حمایت خواهند کرد و مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده ما در اکسپو ۲۰۲۰ دبی حضور خواهد داشت.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت از حضور وزیر تجارت سوریه و معاون وزیر تجارت امارات متحده عربی در محل پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی تشکر کرد و گفت: اکسپو دبی یک پروژهملی است که همه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی بریا آماده سازی آن همکاری کرده اند. 

«حسن زمانی » رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران که در محل اکسپو ۲۰۲۰ دبی حضور داشت به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز بکار پاویون جمهوری اسلامی ایران ر ا اعلام کرد.

زمانی از همکاری تمام دستگاه های اجرایی در برگزاری اکسپو دبی قدردانی کرد و افزود: خوشبختانه برگزاری مطلوب این رویدداد با حمایت دولت، مجلس، اتاق های بازرگانی و سفارت ایران در امارات متحده عربی انجام شده و امیدواریم ماحصل برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ دبی در رشد و توسعه اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد.

شایان ذکر است که مجمع جهانی نمایشگاه های بین المللی هر ۵ سال یک بار اکسپو برگزار می کند و اکسپو ۲۰۲۰ دبی که رسما آغاز بکار کرده در ۴۳۸ هکتار آماده شازی شده و پیش بینی می شود بیش از ۳۰ میلیون نفر از این اکسپو دیدن کنند.

پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی در کنار غرفه کشورهای فرانسه و شیلی قرار دارد و مساحت آن بیش از ۲۴۰۰ مترمربع است و در ۱۳ سالن دستاوردهای صنعتی، تجاری، اقتصادی، گردشگری، فناوری و دانش بنیان ایران را به مدت ۶ ماه در معرض بازدید جهانیان قرار خواهد داد.

اکسپو۲۰۲۰ دبی از ۹ مهرماه سال جاری تا ۱۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ به مدت ۶ ماه فعال است و بخش خصوصی و دولتی توانمندهای خود را در این مدت در غرفه ۲۴۰۰ متر مربعی جمهوری اسلامی ایران به نمایش می گذارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =