کد خبر: 6849
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
محسنی اژه ای

رییس قوه قضاییه گفت: باید برای برخورد با همه ناهنجاری ها، مبارزه جدی با فساد و تبعیض و برای از بین بردن گلوگاه ها و بسترهای فساد با کمک مجلس اقدام کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در سفر به استان قزوین افزود: در این راستا آنچه که به قوه قضاییه مربوط می شود برای مبارزه با فساد و گره گشایی از مشکلات هرآنچه که در استان قابل رفع است را در استان حل می کنیم و مابقی را با سایر دستگاه ها در تهران حل و فصل خواهیم کرد.

رییس قوه قضاییه و هیات همراه در ادامه به سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین وارد شد تا در جمع مدیران استان قزوین حضور یافته و ضمن شنیدن دغدغه ها و مطالبات مدیران استان برای آنها سخنرانی کند.

رییس قوه قضاییه در نشست شورای اداری استان قزوین بعد از شنیدن مشکلات و چالش های استان قزوین در حوزه های مختلف گفت:حل بخشی از موضوعات و مشکلات اجتماعی در حوزه صنعت، زمین، وقف و آب به طور حتم نیازمند به تخصص و همفکری دارد و باید از ظرفیت نماینگان محترم مجلس، ولی فقیه در استان، استانداری و سایر بخش ها استفاده شود.

وی اضافه کرد:  قوه قضاییه کاملا این آمادگی را دارد تا قبل از تشکیل پرونده قضایی و رسیدن به قانون مجازات، کارگروه هایی را تشکیل دهد تا مشکلات را در این زمینه حل و فصل کند تا با موضوعات مطرح شده به صورت تخصصی برخورد شود.

حجت الاسلام اژه‌ای با بیان اینکه اگر موضوعی نیز باقی بماند باید توسط دستگاه قضا حل و فصل شود در آن مقطع نیز از تجربه و مشورت دیگران استفاده کرده و ضرب الاجل و پیمانی برای حل آن تعیین خواهیم کرد، افزود: اگر جریان های سیاسی خیرخواه نظام و مردم و تعالی کشور باشند باید با وجود تمامی اختلاف ها، با یکدیگر تعامل داشته و با همفکری همدیگر، مشکلات را مرتفع کنند.

رییس قوه قضاییه در ادامه سفر یکروزه خود به استان قزوین در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دومین دانشگاه بزرگ استان قزوین حضور یافت تا در این مکان پذیرای گروه ها و اقشار مختلف مردمی باشد.

محسنی اژه ای گفت: برای رفع مشکلات کشور نیازمند هم افزایی و هماهنگی میان تمامی دستگاه‌ها هستیم چرا که با بخشی نگری نمی‌توانیم در این مسیر موفق باشیم.

وی اضافه کرد: همه مشکلات و معضلات را با هم می توانیم حل و فصل کنیم ولی اگر بخشی نگری کنیم و هر یک از ما فقط بخواهیم حوزه خود را تقویت کنیم کار جلو نمی رود.

رییس قوه قضاییه افزود: باید از خرد جمعی استفاده کنیم و با تشکیل کارگروه های مختلف که حتما یک پای آن مردم هستند در قشرها و صنوف بتوانیم مشکلات را جلو ببریم و رفع کنیم.

وی در جلسه با قضات و کارکنان دادگستری درخواست کرد: در جاهایی که ضرورت ندارد قرار بازداشت موقت صادر نکنند و اگر صادر شد ترتیبی بدهند که فرد مورد نظر سریعتر قرار بازداشت را تامین کند و اگر بازداشت شد در اسرع قوت زمینه آزادی او را فراهم کنند.

محسنی اژه ای اضافه کرد : تا آنجا که ممکن است کارگروه هایی تشکیل دهید و از ظرفیت های مردمی برای حل پرونده ها استفاده کنید.

رییس قوه قضاییه در ادامه برای حضور در آخرین دیدار خود با صنعتگران، تولید کنندگان و کارآفرینان استان قزوین به ساختمان دادگستری استان حرکت کرد و در سالن شهید سلیمانی به صحبت های صنعتگران و تولیدکنندگان استان گوش سپرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =