کد خبر: 6527
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹
بنادر

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه استفاده از مسیر دریایی و بندری، کاهش هزینه برای اقتصاد ایران را به همراه دارد، گفت: اعمال تحریم‌ها، فعالیت بنادر کشور را سخت کرده است و امیدواریم با رفع موانع داخلی و خارجی بتوانیم به بهترین شکل در حوزه بندری و دریایی عمل کنیم.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی با تاکید بر لزوم ورود جدی تر دولت در مباحث مربوط به خصوصی سازی و کاهش تصدی گری دولتی، اظهار داشت: بخش خصوصی باید در عمل مورد توجه واقع شود و با ایجاد مزیت و تسهیل شرایط، شاهد فعالیت هرچه بهتر و بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه فعالیت های اقتصادی به ویژه فعالیت های دریایی و بندری باشیم.
وی ادامه داد: اگر بنا داریم بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار به فعالیت های اقتصادی ورود پیدا کند، باید اعتماد سرمایه گذاران جلب شده و دولت همانگونه که از دستگاه ها و سازمان های دولتی پیشتیبانی می کند، از بخش خصوصی نیز حمایت کند.
 رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه موانع بزرگ تولید و صنعت باید مدنظر قرار گرفته و با چاره اندیشی نسبت به حل آن اقدام شود، گفت: مسائل مربوط به بورس کالا، مسائل بانکی، امور بیمه ای و تامین اجتماعی، تامین مالی، تورم و تضاد قوانین، بی تدبیری در واردات کالا و...از جمله مهم ترین مسائلی است که در حوزه اقتصادی باید به آن توجه شود تا شاهد فعالیت هرچه بهتر بخش خصوصی باشیم.
روغنی گلپایگانی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه تحریم ها برای اقتصاد ایران هم فرصت و هم تهدید بود، عنوان کرد: در حوزه تولید می توانستیم با اتکا به توان داخلی به بهترین شکل از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم، در عین حال تحریم ارتباط تجاری ما با دنیا را سخت کرد و شرایط متفاوتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورد.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت بنادر و حمل و نقل دریایی ایران در دوران تحریم سخت شد، گفت: رفع تحریم ها فعالیت های دریایی و بندری را تسهیل می کند و مسیر بنادر می تواند کاهش هزینه برای اقتصاد ایران را به دنبال داشته باشد و امیدواریم با برداشتن تحریم و استفاده از ظرفیت و پتانسیل کشور در حوزه دریایی و بندری بتوانیم شرایط مطلوب تری را برای اقتصاد ایران به وجود آوریم و در حوزه صادرات و واردات کالا به بهترین شکل عمل کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =