بندرشهیدرجایی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش محوری سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه اقتصاد ایران و در قالب برنامه هفتم توسعه، گفت: اقتصاد دریا محور یکی از راهبردهای اساسی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است.

«غلامرضا شریعتی اندراتی»با اشاره نقش کلیدی و ویژه سازمان بنادر در اقتصاد ایران، بیان کرد: ضرورت دارد، در برنامه پنج ساله هفتم توسعه، نقش محوری سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه اقتصاد ایران دیده شود و بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و هدفمندتر در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور گام برداریم.

 وی ادامه داد: با توجه به سواحل طولانی در شمال و جنوب ایران، توجه به اقتصاد دریامحور یکی از راهبردهای اساسی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کشور ما از ظرفیت های دریایی و بندری بسیار مناسبی برخوردار است، عنوان کرد: با برنامه ریزی مدون و جامع می توان از ظرفیت اقتصادی کشور به بهترین شکل استفاده کرد.

 وی با بیان اینکه ضرورت دارد سهم سازمان بنادر و دریانوردی در اقتصاد دریامحور بیشتر و بهتر دیده شود، گفت: بنادر کشور به خوبی توسعه پیدا کرده اند و در بخش بندرگاه های کشور از شرایط مناسبی برخوردار هستیم.

شریعتی اظهارداشت: توجه به نقش اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بایستی بخشی از  میزان تولید ناخالص ملی از این طریق مدنظر قرار گیرد و با برنامه ریزی مدون و منسجم هدف گذاری لازم انجام شود تا بتوانیم در مسیر تعریف شده گام برداریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه پنج ساله هفتم توسعه، ضرورت دارد توجه ویژه به نقش محوری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از سوی دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =