کد خبر: 3606
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
محسنی اژه ای

معاون اول قوه قضائیه گفت: برای دفاع از حقوق بشر ماهیت افراد و کشورهای کذاب باید افشا شود و از این رو جمهوری اسلامی باید تلاش مضاعف انجام دهد، امور بین الملل و ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نیز باید در این راستا تلاش‌های خود را برای احقاق حقوق حقه بشر و ملت های مظلوم بکار گیرند.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای  در مراسم تکریم و معارفه معاون امور بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه افزود: همه مدیران ما تکلیف‌مدار هستند و این رویه، کار را برای مدیران و مسئولان آسان می کند.

وی ادامه داد: انسان و حقوق بشر از نگاه اسلام مساله بسیار مهمی است و از این جهت موضوعی بالاتر از حقوق بشر نداریم.

معاون اول قوه قضائیه گفت: نظام اسلامی در مقابل مدعیان دروغین حقوق بشر که با شعارهای جذاب و به فکر توطئه های مختلف در جهان هستند ایستاده و می خواهد اهداف آن‌ها را افشاء کند. استکبار از این طریق می خواهد حقوق حقه بشریت را نقض کند، آیا آمریکا و رژیم صهیونیستی می توانند اقداماتی علیه فرهنگ اسلام ناب انجام دهند.این کشورها خجالت نمی کشند و با حمله به ملت های مظلوم و بی گناه فلسطین و یمن دم از دفاع از حقوق بشر می زنند.

اژه ای گفت: در زمینه اتباع در داخل یا خارج کشور  یا رفع گرفتاری‌های حقوقی و مسائلاتباع ایرانی با وزارت امور خارجه و همکاری قوه قضائیه می توان کارهای مهمی انجام داد که اثر گذار باشد.

معاون اول قوه قضائیه اظهارداشت: ستاد حقوق بشر از وجود رئیس قوه قضائیه ،‌معاونین و دادستان کل کشور ،‌ رئیس دیوان عدالت و پنج وزیر در این رابطه و فرمانده نیروی انتظامی بهره می برد و باید رئیس جدید امور بین الملل و حقوق بشر از این ظرفیت برای توسعه امور حقوقی و قضائیی بهره برداری کامل کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =