کد خبر: 2745
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
هما

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» گفت: امسال اولین سالی است که هما تحت تحریم عملیات حج را انجام می‌دهد. با وجود تحریمی که از آبان ۱۳۹۷ علیه «هما» اعمال شده، همکاران من با بسیج تمام امکانات به صورت ۲۴ ساعته تجهیزاتی که برای این عملیات مورد نیاز بود را فراهم کردند.

فی نیوز - از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  تورج دهقانی زنگنه، درمراسم بدرقه حجاج با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای این شرکت در عملیات حج امسال گفت: تمام ناوگان پهن‌پیکر هما در خدمت عملیات حج قرار گرفته است.

وی در مراسم بدرقه زائران خانه خدا در فرودگاه امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه این شرکت قریب به پنج دهه خدمت‌رسانی به زائران بیت‌الله‌الحرام را داشته است، گفت: همکاران من در هما، خدمت به مراسم حج را یک وظیفه می‌دانند و به همین دلیل همه امکانات خود را در هما بسیج کردیم که بتوانیم این عملیات را به نحو احسن مدیریت کنیم.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در سال‌های گذشته شرکت‌ها و کشورهای دیگر به «هما» در عملیات حج کمک می‌کردند که امسال بنا به دلایلی از این کمک‌ها بی بهره‌ایم. امسال به خاطر جنگ اقتصادی عملیات انتقال حجاج ویژگی‌های خاص خود را دارد، چرا که صنعت هوایی کشور در خط مقدم این جنگ و تحریم قرار گرفته است.

مدیر عامل ایران ایر با اشاره به اینکه به دلیل تحریم‌های استکبار جهانی این شرکت با محدودیت ناوگان روبه‌رو است، گفت: همچنین امسال از کمک شرکت‌ها و کشورهای دیگر در عملیات حج بی‌بهره‌ایم، اما تمام هواپیماهای پهن‌پیکر «هما» به‌صورت فعال و عملیاتی در خدمت عملیات حج قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها و نهادها باید به «هما» کمک کنند که این عملیات با موفقیت انجام شود. «هما» در عملیات انتقال حجاج به دنبال سودآوری نیست و نگاه اقتصادی ندارد.

زنگنه با بیان اینکه حج یک پروژه ملی است توضیح داد: «هما» در این پروژه دو رسالت انجام پرواز ایمن و به‌موقع را برای خود قائل است و برای تحقق این دو وظیفه هماهنگی‌های داخلی و با سایر نهادها انجام شده است.

مدیرعامل ایران ایر بیان کرد: با توجه به زمان عملیات حج و گرمای هوا احتمال بروز تأخیر وجود دارد. هرچند تلاش بر به صفر رساندن یا حداقل تأخیر است، اما از مدیر کاروان‌ها و نمایندگان سازمان حج و زیارت انتظار می‌رود برای مدیریت شرایط در صورت بروز تأخیرهای ناگهانی همکاری داشته باشند.

زنگنه با اشاره به پاسخگویی هما به زائران و خانواده آنها گفت امکان ارتباط و اطلاع رسانی از طریق سایت، شماره تلفن های اعلام شده و شبکه‌های اجتماعی فراهم شده است.

زنگنه گفت: برای تحقق این دو هدف هماهنگی‌ها در داخل شرکت هما صورت گرفته است، با توجه به زمان عملیات انتقال حجاج و گرمای هوا احتمال دارد تأخیراتی رخ دهد اما تلاش می‌کنیم تأخیرات را به حداقل برسانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =