کد خبر: 1600
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
نیرو

وزیر نیرو گفت: به زودی قانون دریافت نکردن تعرفه آب و برق مدارس به شرکت ها ابلاغ می شود.

فی نیوز - رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: اگر قبل از تصویب این قانون از من نظر می خواستند می گفتم در حالیکه سرمایه گذاری سنگینی باید برای آموزش الگوی صحیح مصرف انجام دهیم نخستین ­گام آموزش فرزندان ماست.

وی گفت: اگر آموزش و پرورش نیازمندی دارد این نیازمندی باید به طریق دیگری تامین شود و آموزش دادن به بچه ها این قدر سخت نباشد که از آنها بخواهیم کالایی که به شکل رایگان در اختیارشان قرار می دهیم درست مصرف کنند.

اردکانیان افزود: ولی به هر صورت این موضوع تصویب شده و تبدیل به قانون شده است و مانند هر قانون دیگری لازم الاجراست.

وی گفت: دستگاه مسئول تدوین و ابلاغ این قانون نیز سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های دیگر از جمله وزارت نیرو بودند که برای سال 97 اجرا می شود.

وزیر نیرو افزود: امیدواریم مجلس شورای اسلامی توجه لازم را در بودجه 98 به موضوع رایگان شدن تعرفه های آب و برق داشته باشد چون وزارت نیرو فوق العاده نیازمند اصلاح مصرف است که مهمترین آنها فرزندان ما هستند که از سنین پایین باید این موضوع را رعایت کنند.

اردکانیان در زمینه مهار آب های سطحی در اثر بارش های اخیر نیز گفت: امیدواریم این بارش ها تداوم داشته باشد و برنامه ما نیز متکی به مهار آب های سطحی است و درحال حاضر بیش از 100 سد دردست ساخت داریم که اگر منابع مالی لازم آن تامین شود این سدها برای مهار آب های سطحی بسیار موثر خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه کاهش خطرات سیل از اهداف سدسازی است، افزود: همانطور که در سال های اخیر با خشکسالی مواجه بودیم تغییرات اقلیم موجب می شود سیل های وسیعی بروز دهد که حتما باید در این زمینه سرمایه گذاری خوبی انجام دهیم.

وزیر نیرو گفت: برای مهار سیلاب رعایت اصولی ساخت و ساز در مسیر رودخانه ها و احداث سازه های آبی بر روی رودخانه ها مانند پل ها با استحکام کافی و ساخت سدهای کوچک به خصوص در مناطق سیل خیز به این موضوع کمک شایانی می کند.

اردکانیان افزود: در سیل اخیر گیلان و مازندران خسارت قابل توجهی به شبکه های آب و برق روستایی وارد شده که این خسارت های واردشده تا حد زیادی جبران شده است.

وی گفت: در استان گیلان شبکه آبرسانی 87 روستا دچار اختلال شده بود که برطرف شده و فقط درحال حاضر 20 روستا مشکل دارند. در مازندران به تاسیسات آبرسانی 276 روستا خسارت وارد شد که در مرحله اول 74 هزار مشترک دچار قطع آب شدند که با تلاش­­همکاران استان تاسیسات آب 251 روستا وصل شده و فقط 25 روستای دیگر به دلیل مشکل دسترسی به معابر با تانکر آبرسانی می شوند.

وزیر نیرو ابرازامیدواری کرد: آب و برق روستاهای آسیب دیده را به شکل مناسبی تامین خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =