کد خبر: 1586
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
پلیس

رئیس پلیس پایتخت ازاحضار 942 سوداگر و اخلالگر بازار ارز و سکه به درخواست بانک مرکزی و با همکاری دستگاه قضا خبر داد.

فی نیوز - سردار حسین رحیمی در نود و دومین جلسه شورای پنجم شهر تهران با اشاره به برخورد قاطع پلیس با سوداگران ارز و سکه افزود: 147 نفر از دانه درشت ها و مفسدان بازار نیز شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته وی همچنین 33 انبار بزرگ احتکار کالا طی چند وقت اخیر در تهران کشف شده است.

وی با بیان اینکه در 6 ماه نخست امسال 900 محکوم فراری در تهران دستگیر و 442 هزار پرونده در پلیس پیشگیری تشکیل شده است، گفت: در این مدت 600 محکوم فراری نیز شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته رحیمی ،شهروندان تهرانی 6 میلیون تماس در 6 ماه نخست امسال با سامانه 110 داشتند که ماموران سه و نیم میلیون بار برای انجام ماموریت از کلانتری ها خارج شدند.

رحیمی تاکید کرد: 70 درصد جرایم 6 ماه نخست امسال کشف شده که این از آمار از متوسط بین المللی بالاتر است.

رئیس پلیس تهران بزرگ در بخش دیگر سخنان خود گفت که ۳۰ درصد از تخلفات و جرایم راهنمایی و رانندگی کشور در تهران رخ می دهد.

رحیمی خاطرنشان کرد: پلیس تلاش می کند در اعمال قانون هدفمند باشد تا مدیون شهروندان نشویم و در این راستا نسبت به سال گذشته شرایط مطلوبتری داریم.

وی ادامه داد: پلیس راهور برای رانندگان و راکبان متخلفی که وسیله نقلیه آنها به پارکینگ منتقل شده است کلاس آموزشی برگزار می کند و پس از طی دوره آموزشی مالک می تواند وسیله خود را ترخیص کند.

رئیس پلیس پایتخت همچنین با اشاره به تذکر یک عضو شورا مبنی بر جمع آوری خودروهای فرسوده کنار خیابان سطح شهر گفت: پلیس آمادگی انتقال این خودروها را به پارکینگ دارد و شهروندان در صورت مشاهده با ۱۱۰ تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =