کد خبر: 1281
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
نوبخت

سخنگوی دولت از اتخاد تدابیر لازم برای بی اثر یا کم اثر کردن تحریم های امریکا در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: در جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی اولویت بندی اجرای پروژه ها بررسی شد.

فی نیوز - محمدباقر نوبخت پس از پایان پنجاه و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: برای اجرایی کردن سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی که 24 بند بود 56 طرح و 200 پروژه تعریف کردیم که اگر اینها اجرایی شود می توانیم به سیاست هایی که ابلاغ شد دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به تهدیدهای جدی درخصوص استمرار تحریم ها و گسترش تحریم های امریکا، برای بی اثر یا کم اثر کردن این تحریم ها می بایست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این جلسه تدابیر متناسبی را اتخاذ می کرد.

نوبخت گفت: در جلسه امروز بررسی کردیم منابعی را که برای اجرای این 200 پروژه و 56 طرح داریم در شرایط تحریم چه تقلیلی پیدا می کند و تا چه حد محدود می شود و ما با توجه به این محدودیت احتمالی منابع، چه اولویت هایی برای این 200 پروژه انجام بدهیم تا با محدود شدن منابع آن پروژه هایی را به انجام برسانیم که مردم عزیزمان کمترین زحمت را در زمینه تحریم ها متحمل شوند.

وی افزود: نخستین موضوع که از مجموعه طرح ها و پروژه ها مطرح شد طرح بزرگی بود که برای موضوع آب داشتیم .

نوبخت گفت: ما در شرایط فعلی نسبت به سال گذشته و همچنین نسبت به عملکرد متوسط سنوات گذشته با کمبود منابع آب مواجه هستیم.

وی افزود: مناطق را به چند دسته تقسیم کردیم، جاهایی که با تنش آبی مواجهند و جاهایی که دچار خشکسالی هستند؛ خوشبختانه در برخی استان ها مشکل آبی وجود ندارد اما در برخی استان های دیگر این مشکل حاد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه منابع مالی ای را برای این امر در نظر گرفته ایم خاطرنشان کرد: باید ببینیم با توجه به منابع مالی چه اقداماتی در این زمینه انجام دهیم.

نوبخت به جلسه آینده سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: در جلسه آینده با تک تک سازمان ها درخصوص تحریم گفتگو خواهیم کرد تا نقاط مشکل ساز مشخص و راهکاری ایجاد شود که مردم در مقابل تحریم ها کمترین زحمت را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =